SZÉKELYUDVARHELYEN ÉS ADÁN FOLYTATÓDOTT AZ MKSZ ŐSZI HATÁRON TÚLI EDZŐKÉPZÉSI PROGRAMSOROZATA
Az eseményeken többek között Elek Gábor korábbi szövetségi kapitánytól tanulhattak a trénerek.
November 23-án Székelyudvarhely volt a Magyar Kézilabda Szövetség által létrehozott határon túli edzőképzési sorozat következő állomása. Az udvarhelyi Városi Sportcsarnokban rendezett előadásokon és foglalkozásokon több mint 40 edző vett részt. Az előadók között szerepelt Sugár Tímea, egykori Európa-bajnok kapus, Horváth László EHF mesteredző, képzési központ vezető és Lattenstein Dániel, a férfi juniorválogatott erőnléti edzője. Ezzel egybekötve a Székelyföldi Kézilabda Akadémia új fitnesz termének átadása is megtörtént a Bányai János Szakközépiskolában.
Elek Gábor, az Esztergom jelenlegi, a Ferencváros korábbi edzője, a női válogatottal szövetségi kapitányként már járt Székelyudvarhelyen, ezúttal az U14-16-osoknak tartott bemutató edzést.
A határon túli képzések őszi programja november 27-én a délvidéki Adán zárult, ahol Laluska Balázs és Varga Márta, korábbi válogatott kézilabdázók csatlakoztak az állandó előadókhoz, Horváth Lászlóhoz és Elek Gáborhoz.
Elek Gábor így vallott edzésvezetéseiről: - Pár percben az edzés végén mindig értékeltem és értékelni fogom a csapataimat, nagyon-nagyon fontosnak gondolom, hogy a csapatom tudja milyen munkát végzett.
Az MKSZ minden esetben a helyi szakmai igazgatók előzetesen egyeztetett igényeinek megfelelően állította össze a programokat és választotta ki az előadókat. Ennek köszönhetően az edzők és a későbbiekben a csapatok is személyre szabottan azokon a területeken tudnak fejlődni, ahol erre a legnagyobb szükség van. Ám Juhász István, a Magyar Kézilabda Szövetség sportszakmai igazgatója, az MKSZ határon túli programját felügyelő Együtt növünk fel!-alapítvány kuratóriumi tagja szerint a határon túli képzések sok esetben túlmutatnak az oktatáson: - Ezeknek a képzéseknek az a legnagyobb hozadéka, hogy a különböző területeken dolgozó kollégák tudnak egymással beszélgetni. Elleshetnek egymástól olyan dolgokat, gyakorlatokat, amelyekre ők nem is gondolnak, hiszen egy nyelvet beszélünk, de mindenhol mások a tapasztalatok. A programban résztvevő öt helyszínen összesen több mint 1700 igazolt sportolót és 72 edzőt tartunk számon. A bajnokságaikban sikeresen szereplő határon túli csapatok eredményessége mellett a program alapvető célja, hogy az edzők számára olyan új szakmai ismereteket, tudást és tapasztalatokat adjanak át előadóink, amellyel olyan fiatal tehetségeket képeznek, akik a jövőben akár a magyar válogatottban is debütálhatnak. Habár az idei programsorozat a végéhez ért, hasonló nagy lelkesedéssel várjuk a jövő évi képzéseket és a további közös munkát…együtt – emelte ki Juhász István.

Forrás: Magyar Kézilabda Szövetség



